Olomoucký kraj rozšíří spolupráci s partnerskou Vojvodinou

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Olomoucký kraj rozšíří spolupráci s partnerskou Vojvodinou o zdravotnictví a školství
Olomoucký kraj rozšíří spolupráci s partnerskou Vojvodinou o zdravotnictví a školství Zdroj: kr-olomoucky.cz
Olomoucko - Ke konci minulého týdne navštívila delegace z Olomouckého kraje srbskou Vojvodinu, kde se hovořilo o spolupráci v oblasti zdravotnictví a školství. 

Při příležitosti stého výročí připojení Vojvodiny k Srbskému království zavítala do této oblasti návštěva z Olomouce. Kraj reprezentoval náměstek hejtmana Dalibor Horák spolu s náměstkem Ladislavem Hynkem a členem rady Ivem Marešem. Jednání se účastnil také velvyslanec České republiky v Srbsku Tomáš Kuchta.

Jelikož se hlavní město Vojvodiny Novi Sad v roce 2019 stane Evropským městem, mohla by se v nejbližší době rozvinout spolupráce v oblasti školství a zdravotnictví. Tamní lékaři by navštěvovali odborné konference a kongresy v Olomouci i v jiných místech v kraji.

"Kromě účasti na doprovodných kulturních akcích jsme se setkali s předsedou vlády Vojvodiny Igorem Mirovičem, jeho náměstkem Ivanem Djokovičem a dalšími resortními ministry. Jednali jsme o možnostech další vzájemné spolupráce našich regionů,“ řekl náměstek Horák.

Vojvodina je jedním z deseti zahraničních partnerských regionů Olomouckého kraje. Jedná se o autonomní oblast na severu Srbska, která byla v minulosti součástí různých státních celků, od Uherska přes Osmanskou říší až po Jugoslávii.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Srpen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace