Olomoucký taneční klub dosáhl svého jména, shlíží z Olympu po vydařeném Mistrovství ČR

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Olomoucký taneční klub dosáhl svého jména, shlíží z Olympu po vydařeném Mistrovství ČR Zdroj: www.danceostrava.cz
Olomouc/Praha – Svým dosud nejlepším výsledkem v tanečním sportu se pyšní tanečníci trénující v Tanečním klubu Olymp Olomouc. Jejich aktuální úspěch se zapsal do historie jak města samotného, tak celého Olomouckého kraje.

První únorový víkend patřil v pražské Lucerně standardním tancům. Konalo se zde Mistrovství české republiky pořádané Českým svazem tanečního sportu. Olomoucký klub posbíral cenné kovy napříč několika kategoriemi a v každé ze tří soutěží se umístil na stupních vítězů. Juniorský tým získal zlatou medaili a tedy mistrovský titul ve standardních tancích. V kategorii do 21 let získal Olymp Olomouc titul Vicemistr České republiky. Tým dospělých si vytančil bronz.

Další dvě medaile získaly páry v soutěžích jednotlivců, a to Daniel Barbora Borůvkovi (3. místo v kategorii Mládež do 18 let) a Roman Pecha s Annou Bankovou (3. místo v kategorii Do 21 let). „Vyrazili jsme s odhodláním probojovat se v každé věkové kategorii do finále mezi nejlepších šest. Povedlo se to ve všech čtyřech mládežnických kategoriích, což se žádnému jinému klubu nepodařilo a považuji to za veliký úspěch. Bohužel se nám to nepodařilo v kategorii dospělých, kde jsme neobhájili loňské dvě účasti ve finálovém kole z pochopitelných důvodů, oba loňské páry ukončily svoji činnost,“ rekapituluje trenér a předseda klubu Miroslav Hýža.

Účasti na MČR předcházela dvouměsíční intenzivní příprava jak po technické taneční stránce, tak po stránce kondiční, protože někteří tanečníci museli za víkend odtančit v plném nasazení celkem 53 tanců. Sám Hýža přiznává, že ho svěřenci mnohdy proklínali. Tréninky a urputná nezlomnost se však vrátily v zasloužených úspěších.

Naposledy upraveno:
Pavla Hajpišlová

Milovnice sportu, kultury a médií ve všech sférách. Přispěvatelka do pořadu Zprávičky na ČT:D. Moderátorka kulturních a sportovních akcí.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Srpen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace