ZRUŠENO: Osmnáctý ročník výstavy For Model láká návštěvníky na modely vlaků i 3D loutky

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
For Model 2020
For Model 2020 Zdroj: www.flora-ol.cz
Výstaviště Flora Olomouc nebude nadcházející víkend po roce opět patřit modelům vlaků, letadel a dalším sběratelským předmětům. Neuskuteční se zde již 18. ročník oblíbené výstavy For Model.

Oblíbená každoroční výstava potrvá tři dny v pavilonech A a E na Výstavišti Flora Olomouc. K vidění budou již tradičně exponáty ze stavebnice Merkur, historická vozidla a vojenská technika. Malé školáky pak jistě zaujme výstava slabikářů od těch nejstarších až po ty dnešní, ze kterých se oni sami učí číst. V pavilonu A sběratelé dále představí své kolekce pohlednic či oblíbených turistických známek. Milovníci železnic si na své jistě přijdou v pavilonu E. K vidění zde budou unikátní modely pohyblivých vláčků a železnic. Nejmenší návštěvníky výstavy zabaví oblíbená hra s barevnými písky nebo malování na obličej. Pro ty o něco starší bude pak připravena fyzikální laboratoř, kde budou s nejrůznějšími pokusy mimo jiné pomáhat i studenti Univerzity Palackého. Součástí celé výstavy je také prodej stavebnic, hraček a deskových her.

3D loutky a soutěž robotů

Letošní ročník láká návštěvníky na několik novinek. Jednou z nich je výstava loutek vyrobených za pomoci 3D tisku. Své vlastní loutky představí loutkoherec Miroslav Nop, jehož sbírka zahrnuje spoustu vzácných loutek a loutkových divadel. Poprvé bude součástí výstavy i národní soutěž robotů Robotrip – spring.

Parní lokomotivou přímo na výstavu

Oblíbeným doprovodným programem akce je možnost projet se historickým parním vlakem z roku 1898. Ten bude jezdit v sobotu 14. března ze zastávky Olomouc hlavní nádraží, přes Novou ulici a Olomouc město až do zastávky Olomouc Řepčín a zpět. Jízdenky bude možné zakoupit přímo před vstupem do vlaku u průvodčích.

Základní informace

Výstava For Model potrvá od pátku 13. března do neděle 15. března. V pátek i sobotu bude otevřeno od 9 do 18 hodin, v neděli pak výstava zavře o hodinu dříve a to v 17 hodin. Plné vstupné pro dospělé bude 100 Kč, děti od 6 do 15 let zaplatí 50 Kč a seniory nad 65 let vstup na výstavu vyjde na 60 Kč. Vstup zdarma budou mít všechny děti do 6 let. Pro návštěvníky, kteří zakoupí vstupenky s předstihem online bude cena u všech druhů vstupenek vždy o 10 Kč nižší.

Výstava zrušena

Výstaviště Flora Olomouc v úterý 10. března informovalo o zrušení akce z důvodu opatření vlády, která souvisí s šířením nového koronaviru. Vláda ČR od úterních 18 hodin zakazuje kulturní či sportovní akce s účastí nad 100 lidí. Návštěvníkům, kteří si již zakoupili vstupné online bude na jejich platební kartu vrácena jeho plná výše během 3-5 dní. Výstaviště Flora se omlouvá za nepříjemnosti a o případném náhradním termínu výstavy bude brzy informovat.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace