Ostuda města se změní v chloubu

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Majitelům obchodního domu Prior chybí poslední razítko na stavební povolení před proměnou této téměř ostudné stavby v novou moderní budovu. Ta ponese název podle blízkého kostela svatého Mořice, tedy Galerie Moritz.

O závěrečné překážce přestavby informoval ředitel olomouckého Prioru Dušan Hric: "Stavební povolení je to poslední, co nám ještě chybí. Jinak už máme všechno. Doufáme, že se nám jej podaří sehnat co nejdříve, aby mohla rekonstrukce začít. Už dva roky čekáme." Pokud vše půjde podle plánu, mohla by být galerie otevřena na podzim příštího roku.

Zákazníci se mohou těšit na mnoho nových obchodů a služeb. "Chceme zachovat pestrost sortimentu. Měly by tam být potraviny, drogérie, směnárna, lékárna, obchod s knihami, domácí textil," sdělil serveru idnes.cz Hric.

I vzhled stavby se podstatným způsobem změní. Místo současného betonu bude obchodní galerii zdobit ocel a sklo. Rekonstrukce by se měla týkat nejen Prioru, ale i značné části prostoru kolem něj. Mluvčí olomoucké radnice Jana Doleželová k tomu dodala: "Naprostá většina Olomoučanů vnímá betonovou budovu Prioru jako nevzhledný pozůstatek let minulých, ne příliš zapadající do historického centra města. Jsme proto rádi, že díky rekonstrukci dostane novou modernější tvář, a také se zpříjemní prostor před chrámem svatého Mořice, který je dnes poněkud neutěšený."
foto:http://www.galeriemoritz.cz/www/cz/fotogalerie

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace