ne., 12. březen 2017 21:08

Piráti dokonali obrat a jsou ve čtvrtfinále

Jedna z šancí Pirátů. Jedna z šancí Pirátů. Zdroj: bkboleslav.cz
Chomutov – V rozhodujícím pátém utkání předkola play–off extraligy v ledním hokeji se v neděli od 15:30 střetli Piráti z Chomutova a Mladá Boleslav. Domácí celý zápas kontrolovali a vyhráli jednoznačně 6:1. Obrátili tedy stav série z 0:2 na konečných 3:2.

Do utkání vstoupili lépe domácí. Ti si už v první minutě vynutili přesilovku, kterou o chvíli později využil Ivan Huml. Bekhendovou střelou zametl kotouč za záda hostujícího Maxwella. O další rozruch před hostující svatyní se postaral domácí Flemming, který se podél mantinelu protáhl až ke střele, kterou vyděsil Maxwella. Ten si však s jeho pokusem poradil. Skóre se hnulo znovu v deváté minutě, když opět Ivan Huml překonal Maxwella tečovanou ranou, kterou vyslal jeho spoluhráč Chalupa od modré čáry. Ke konci první třetiny zahrozili také hosté. Hyka se ocitl osamocený na levém kruhu. Jeho střelu však obětavě vytěsnil domácí Rutta, který v pokleku zabránil proniknutí puku za brankovou čáru. Do šaten se tedy odcházelo za stavu 2:0 pro domácí.

Do druhé třetiny vlétli zaskočení hosté s vervou. Už po půl minutě mohl snížit Pacovský, který nastřelil tyč, odražený puk se dostal k hostujícímu Žejdlovi, který k velké smůle hostů orazítkoval opět tyč. Proto to byli opět domácí, kteří hnuli se skórem. Ve 24. minutě našel Růžička skvělým pasem Bretta Flemminga a bylo to 3:0. V polovině utkání namazal hostující Štich ve vlasním pásmu puk přímo na hůl Růžičky, který s nabídnutou šancí naložil gólově, a bylo 4:0. V třiatřicáté minutě se prosadil David Kämpf a Piráti vedli už 5:0. Ve čtyřiatřicáté minutě ruply Štichovy nervy a v utkání dohrál, když tvrdě narazil na mantinel Humla. Po opouštění ledové plochy se ještě snažil zaútočit na hlavního rozhodčího, ale oba čároví mu to nedovolili, tak aspoň rozbil svojí hokejku o brankovou konstrukci. Domácí však pokračovali v demolici soupeře v šestatřicáté minutě, kdy se střelecky prosadil David Kaše.

Třetí třetina byla z obou stran opatrná. Domácí se nikam nehnali a kontrolovali stav utkání, za to hosté museli být zoufalí. V sedmačtyřicáté minutě hostující Pospíšil nastřelil dnes už potřetí tyč Lacovy branky. Domácí gólman si svojí branku postavil opravdu dobře a vypadalo to, že v rozhodujícím zápase udrží čisté konto. V polovině třetí třetiny ho ale nakonec překonal Lukáš Žejdl,  který v samostatném úniku překonal Laca mezi betony a upravil skóre na konečných 6:1 pro Piráty.

Domácí, i když prohrávali v sérii už 0:2 na zápasy, dokázali třikrát po sobě zvítězit a probojovat se do čtvrtfinále, kde se utkají s Oceláři z Třince.

PK5 Neděle 12. 3. 2017

CHOMUTOV 6:1 MLADÁ BOLESLAV

(2:0, 4:0, 0:1)

BRANKY A NAHRÁVKY:

2. Huml (Poletín, Rutta), 9. Huml (L. Chalupa, Skokan), 24. Flemming (V. Růžička, Kämpf), 28. V. Růžička, 33. Kämpf (Skokan, V. Růžička), 37. Kaše (V. Růžička, Kämpf) - 52. Žejdl (Klepiš)

PIRÁTI CHOMUTOV

Laco – Rutta, Chalupa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek – Skokan, Huml, Tomica – Vondrka, Růžička, Sklenář – Kaše, Kämpf, Koblasa – Raška, Šťovíček, Poletín – Lauko

BK MLADÁ BOLESLAV

Maxwell – Štich, Stříteský, Hrdinka, Hanzlík, Kučný, Bernad, T. Voráček – Lenc, Musil, Hyka – Žejdl, Klepiš, Orsava – Pabiška, Urban, Látal – Pospíšil, Vampola, Pacovský

VYLOUČENÍ: 6:7, VYUŽITÍ: 4:0, V OSLABENÍ: 0:0, STŘELY NA BRANKU: 30:23, STŘELY ZBLOKOVANÉ: 12:7, HITY: 13:15, VHAZOVÁNÍ: 45:29, DIVÁCI: 5250, ROZHODČÍ: HRIBIK, PAVLOVIČ – BARVÍŘ, BLÜMEL

OHLASY TRENÉRŮ:

Vladimír Růžička (Piráti Chomutov): „Utkání se nám povedlo. Dobře jsme bránili oslabení, a také v pěti. Důležité bylo, že se nám podařila první přesilovka, ze které jsme dali gól. Trochu jsme se uklidnili. Poté jsme zápas ve druhé třetině rozhodli a třetí třetinu jsme v podstatě jen dohrávali. Chtěl bych hráčům poděkovat, protože není nic jednoduchého prohrávat v sérii 0:2 po domácích zápasech a sérii ještě otočit. Musím říct, že obrovská poklona pro hráče.“

František Výborný (BK Mladá Boleslav): „Sérii jsme měli skvěle rozehranou. Dvakrát jsme vyhráli v Chomutově, což jsme nečekali ani v nejlepším snu. Myslím si, že Chomutov byl po těchto dvou zápasech hodně dole, ale prokázal, že má charakter a vůdčí osobnosti, které dokáží mužstvo táhnout na ledě i v kabině. Zaslouženě postoupil. Vést 2:0 po dvou prvních zápasech a nakonec prohrát 3:2 je, řekl bych, trestuhodné. To kdyby se kotouč měl nosit v zubech nebo já nevím jak, tak to jedno utkání se mělo doma udělat. Je to pro mě zklamání v tom, že jsme vedli 2:0 se skóre 13:2. Soupeře jsme nechali zvednout a to je škoda. Jinak si myslím, že ta série byla padesát na padesát, ale přesto si myslím, že Chomutov tam měl nějaké procento navíc za sezónu i za umístění, což potvrdil.“