Po dlouhých 84 letech máme české zástupce v parkuru na Letních olympijských hrách

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Aleš Opatrný s koněm Wally
Aleš Opatrný s koněm Wally Zdroj: jezdci.cz
Praha - Mezinárodní jezdecká federerace přidělila České republice kvótu pro účast na letních olympijských hrách v Tokiu. Naposledy český skokový tým reprezentoval Česko, respektive Československo, na olympijských hrách v Berlíně v roce 1936. Česká republika tak nahradí Ukrajinu, která na poslední chvíli přišla o účast z důvodu nesplnění kvalifikačních požadavků. Jelikož naši jezdci požadované minimum splnili, dostali se na listinu startujících zemí. 

Do Tokia zamíří Zuzana Zelinková, Anna Kellnerová, Ondřej Zvára, Aleš Opatrný a také Kamil Papoušek. 

Soutěže družstev se český tým zúčastnil v letech 1924, 1928, a 1936, ale ani jednou ji nedokončil. Největší individuální úspěch měl František Ventura s koněm Elliot, který v Amsterodamu v roce 1928 získal zlatou medaily. To se už nikdy v naší skokové historii nepodařilo. Poslední český reprezentant, který startoval na olympijských hrách, byl Jiří Pecháček v Barceloně roku 1992, závod však nedokončil.

Kromě parkurového týmu se na OH v Tokiu představí i dva jezdci všestranosti

Nyní už je potvrzené, že účast na OH mají jistou i Miloslav Příhoda a Miroslav Trunda. Zatímco Příhoda má kvalifikaci splněnou již několik měsíců a s jeho účastí se počítalo, Trunda ještě jistou účast do poslední chvíle neměl.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Duben 2020 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace