Pokuta roste. Český svaz ledního hokeje řeší další nepříjemnost v aféře juniorské extraligy

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Český hokej
Český hokej Zdroj: ceskyhokej.org
Praha - Český svaz ledního hokeje (ČSLH) obdržel výzvu k zaplacení pokuty za nerespektování soudního rozhodnutí ve věci odložení startu juniorské extraligy. Jedná se o částku 2,2 milionu korun, která ale začínala na 100 tisících, které svaz odmítl zaplatit a podal nesouhlas. Celá kauza se točí okolo Vsetína, Havířova a Přerova, jejichž týmy byly administrativně vyloučeny z nejvyšší soutěže, která byla následně přejmenována na ligu akademií.

Jak se situace vyvíjela?

Hokejové kluby Havířov, Vsetín a Přerov byly tradičními účastníky hokejové extraligy juniorů. Jelikož ale nedržely status akademie, byly s novou sezónou vyloučeny a zařazeny do soutěže, která sice nese název extraligy, ale všechny nejlepší týmy hrají nově vzniklou ligu akademií. Na rozdíl od Salzburku a Olomouce nedostaly výjimku startu v této soutěži a rozhodly se odvolat k arbitrážní komisi nezávislé na svazu. Arbitráž rozhodla ve prospěch svazu, ovšem s připomínkami k jejich nestandardnímu kroku. Trojice klubů proto podala žalobu k civilnímu soudu, který v předběžném opatření přikázal odložit start ligy akademií. ČSLH ovšem zvolil kličku, když vytvořil soutěž O pohár DHL, v niž hrají stejné týmy ve stejném rozlosování, jaké mělo panovat v dříve soudně přerušené lize akademií.

Padla pokuta

Za toto rozhodnutí dostal svaz od Městského soudu v Praze pokutu 100 tisíc korun, kterou se rozhodl neuhradit a podat odvolání. Podle mluvčího svazu Zdeňka Zikmunda bylo uvalení exekuce neoprávněné a vše předávají svým právním zástupcům. Momentální částka, kterou podle soudu musí svaz zaplatit je 2,2 milionu korun, ale i v tomto případě ČSLH nesouhlasí.

Nekomunikace se strany svazu

Postižené kluby momentálně hrají extraligu juniorů, která ovšem platí za druhou nejvyšší soutěž, a zároveň si stěžují na nekomunikaci ze strany ČSLH a nulové snažení o vyřešení situace mimosoudní cestou.

(rmu)

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Březen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace