Policie zadržela ukrajinského poslance platícího falešnými bankovkami

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Letiště Václava Havla, Praha
Letiště Václava Havla, Praha Zdroj: m.prg.aero
Praha - Cizinecká policie v hlavním městě předvedla minulé pondělí rychlý zásah, když záhy po činu zadržela na Letišti Václava Havla poslance ukrajinského parlamentu. Muž se na letišti pokusil zaplatit falešnými penězi. Policie poslance zadržela a postoupila případ Krajskému ředitelství hlavního města Prahy.

Příslušníci cizinecké policie obdrželi oznámení o pokusu platby padělanými bankovkami v letištním obchodu. Neznámý cizinec se snažil zaplatit papírovými Eury, jenže narazil na prozíravou zaměstnankyni. „Prodavačka obchodu uvedla, že provedla test pravosti ověřovacím fixem, který prokázal, že bankovky jsou falešné. Když dala najevo pochybnosti o pravosti, cizinec z obchodu náhle odešel," informovala mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. 

Žena ovšem rychle zkontaktovala cizineckou policii, podala velmi přesný popis a hledaného strážci zákona dopadli jen o pár chvil později v letadle, které bylo připraveno ke vzletu. „Na základě popisu cizince zahájili policisté pátrání, které bylo úspěšné. Policistům se podařilo zjistit trasu pohybu cizince a po několika minutách jej zadrželi již na palubě letadla," upřesnila Rendlová. Policistům se dopadený cestující prokázal diplomatickým pasem a žádal neprodleně informovat ukrajinskou ambasádu. Po ujištění, že na území České republiky nepoužívá diplomatické imunity, vypověděl, že mu bankovky směnil jeho asistent. Po provedení veškerých formalit ho propustili a ještě téhož dne se ukrajinský zákonodárce opět usadil do linky směr Kyjev a vrátil se zpátky na Ukrajinu.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Listopad 2019 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace