Poničený vítězný oblouk a hořící auta - prezident zvažuje vyhlášení výjimečného stavu

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Demontrace na Champs-Élysées
Demontrace na Champs-Élysées Zdroj: Reuters
Paříž - Velké škody a více než 130 zraněných. To vše přinesly sobotní protesty proti zdražování pohonných hmot ve Francii. Na jedné z nejznámějších pařížských ulic, Champs-Élysées, poničili účastníci bouřlivých nepokojů Vítězný oblouk. Policie použila i vodní děla a slzný plyn. 

Celostátní protest, který vede hnutí „žluté vesty", začal 17. listopadu a jeho cílem je zabránit zvýšení daní a životních nákladů pod vládou prezidenta Macrona. I když demonstrace původně započaly kvůli zvýšení cen pohonných hmot, rozšířily se na silné vyjádření nesouhlasu s Macronovou vládou.

K protestům „žlutých vest" se připojili silně levicoví i pravicoví radikálové, a právě ti byli zodpovědní za velkou část nepokojů v Paříži. Záchranné složky se musely vypořádat s rabováním obchodů a jejich následným zapálením. Hořely také banky a auta. V průběhu demonstrací bylo zatčeno skoro 400 lidí, z toho 33 nezletilých. 

„Jsme skupina občanů, která je čestným zastoupením Francie, jež trpí a cítí se být zanechaná na pospas. Chceme být mluvčími konstruktivní zloby," sdělila své pocity skupina deseti zástupců žlutého hnutí týdeníku Le Journal du Dimanche. 

V hlavním měste je to tak třetí víkend silných demonstrací za sebou, v ostatních regionech Francie jsou protesty poměrně klidné. 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Duben 2019 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace