Monsanto možná porušuje základní lidská práva

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Monsanto Tribunal
Monsanto Tribunal Zdroj: Facebooková stránka Monsanto Tribunal
Haag - Monsantnský tribunál odprezentoval právní názory pěti mezinárodních soudců. Cílem bylo objasnění důsledků některých činností společnosti Monsanto, která je jedním z největších producentů fosfátových herbicidů a jiných ropných derivátů. Otázkou zůstává, můžeme mluvit o tzv. ekocidě?

V úterý 18. dubna se na popud občanské společnosti konal mezinárodní Tribunál pro veřejné mínění, který měl objasnit právní závazky a důsledky některých činností společnosti Monsanto. Při této příležitosti se sešlo pět mezinárodních soudců, aby prezentovali své právní postoje. Došli k důležitým závěrům, které se týkají nezbytného vývoje mezinárodního práva a také chování a činností společnosti Monsanto. Praktiky společnosti mají podle nich negativní dopad jak na životní prostředí, tak například na samotná lidská práva.

Během slyšení, které se konalo ve dnech 15. a 16. října 2016 v Haagu, byli soudci obeznámeni se svědectvím, které se týkalo šesti otázek předložených Tribunálem. Tyto otázky byly podrobeny právní analýze s ohledem na mezinárodní právo. Soudci dospěli k názoru, že se samotné závazky společnosti neslučují s reálnou ochranou životního prostředí. Mezinárodní právo by mělo přesně prosazovat ochranu životního prostředí a vymezovat samotné trestné činy. Pokud by byl takový trestný čin uznán v mezinárodním právu, činnosti společnosti Monsanto by mohly představovat trestný čin tzv. ekocidy.

Tribunál si vytvořil určité vazby a sdílel informace mezi právníky a organizacemi, které zastupují oběti. „Společnosti, poškozující zdraví, potraviny a životní prostředí by měly nést a ponesou odpovědnost za své činy,“ uvádí Monsanto Tribunal na svých webových stránkách.   

Společnosti Monsanto je nadnárodní americká společnosti podnikající v agrárním sektoru, agrochemickém průmyslu a oblasti biotechnologií, farmaceutik a geneticky modifikovaných potravin. Je to jeden z největších producentů fosfátových herbicidů, pesticidů, hnojiv a dalších ropných derivátů.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace