POZVÁNKA: Pondělní přednáška o klimatických změnách se zaměří na pohled studentů

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Divadlo na cucky
Divadlo na cucky Zdroj: olomouc.cz
Olomouc – V Divadle na cucky  se v pondělí koná přednáška věnovaná důležitému tématu, a to klimatickým změnám. Přednáška Svět na cucky – Klimatické změny a řízené počasí se koná 15. dubna. Akce začíná v 19 hodin a celým večerem provede diváky Radovan Dluhy-Smith, který přednáší na Univerzitě Palackého v Olomouci. Dané problematice se pak bude věnovat Marie Zatloukalová, spoluzakladatelka hnutí FridaysForFuture, která je jedním z hostů semináře.

Kromě počasí se posluchači dozví i o klimatickém inženýrství. Pod tímto pojmem si lze představit, jak se změní počasí, když se s ním manipuluje. Na přednášce se proberou způsoby, kvůli kterým se to může stát. Další otázkou bude, jestli je v pořádku rozprašování těžkých kovů do ovzduší a jestli je to nebezpečné pro člověka a přírodu. Na toto téma promluví Zdenko Čech, letecký inženýr, podplukovník letectva v záloze a kandidát věd v oboru technická kybernetika.

Diváci se pak mohou připojit do diskuze, která bude součástí semináře, který je především zaměřený na pohled českých studentů. Hostem přednášky je Marie Zatloukalová, studentka Univerzity Palackého v Olomouci a spoluzakladatelka hnutí FridaysForFuture. Projekt navazuje na myšlenky Švédky Grety Thunberg. Ta se angažuje v problematice klimatických změn a jejich dopad na celém světě. Katastrofálním dopadům se snaží zabránit. Po jejím vzoru dnes existuje již zmíněné hnutí FridayForFuture a Marie Zatloukalová, která je jednou z lidí, kteří jej mají na svědomí, je hostem pondělní přednášky.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace