Praha obsadila první příčky Green Cities Indexu

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Praha se umístila velmi dobře.
Praha se umístila velmi dobře. Zdroj: pixabay.com
Praha - Hlavní město se dostalo na první příčku v žebříčku nejvíce zelených měst. Vyplývá to z Green Cities Indexu pro rok 2018. Společnost TravelBird posuzovala padesát velkých měst z hlediska faktu, jak velkou část tvoří zeleň, a tento údaj zároveň přepočítala na metry čtvereční připadající na jednoho obyvatele metropole.

Podle žebříčku má Praha největší poměr zelené plochy – téměř 57%. Na druhém místě je Madrid se 45% a třetí skončila Vídeň (43%). Žebříček uzavírá chilské Santiago (6,6%) a poslední je Tokio (necelých 6%).

Tabulka navíc nabízí podrobný přehled, jak velkou část tvoří lesy, přírodní rezervace, parky, zahrady, golfové hřiště, ovocné sady, vinice nebo zemědělská půda. 

Při přepočtu metrů čtverečních zeleně připadajících na jednoho obyvatele daného města skončila česká metropole šestá. Podle hodnocení vychází na jednoho Pražana více než 220 metrů čtverečních zelené plochy. Lépe jsou na tom Sydney, Göteborg, Bratislava i Auckland. První místo obsadil s více než 410 metry čtverečními Reykjavík. Naopak na posledních příčkách skončily Atény, Istanbul a Tokio. 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Duben 2019 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace