Ježíškova vnoučata rozdávájí radost

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Olga Štrejbarová
Olga Štrejbarová Zdroj: ihned.cz
Česká republika - Smyslem Ježíškových vnoučat je udělat radost seniorům z celé republiky. Za napádem stojí novinářka Olga Štrejbarová, která chtěla změnit samotu a prázdnotu opuštněných seniorů v domovech. Projekt vznikl v roce 2016 a získává stále větší ohlas. Zatímco v minulém roce se splnilo skoro 600 přání, tento rok se jich rozdalo přes šest tisíc.

Za rozšiřováním nápadu stojí i Český rozhlas, který úzce spolupracuje se samotnými pracovníky domovů, kteří s důchodci přání sepisují. Lidé pomáhají splnit malá i velká přání. Například ve Zlíně děti ze Základní školy Kvítková, za pomoci rodičů a pedagogů, udělaly radost dvěma klientům organizace Naděje. Paní Jiřině nadělily televizi a i pan František dostal své dárky. Někteří si přejí nové a nevšední zážitky jako Marie Půlkrabová z Tmavého dolu, kterou na jaře čeká seskok s padákem. 

Zapojila se i známá zpěvačka Lucie Bílá. Darovala peníze na koupi elektrických vozíků. Ty udělají radost i panu Leopoldovi a paní Vlastě z Telče, kteří tak konečně budou moci jezdit na procházky společně. Moje maminka 20 let pracovala v domově důchodců, takže mám ke starším lidem hodně blízko a vím, že to není jednoduché," uvedla zpěvačka. Chci napomoct tomu, aby se projekt rozšířil i na Slovensko," dodala.

Ježíškova vnoučata budou pokračovat i po Vánocích. Projekt se nedá vypnout. Dokud budou na světě lidé, kteřá chtějí darovat zážitek nebo dárek, a dokud budou na světě lidé, kteří budou vkládat svá přání, pojede to dál," slibuje šéf projektu Martin Ondráček.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace