Psí a kočičí maso z tchajwanských jídelníčků úplně vymizí

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Zákaz by měl zamezit také obchodování a prodeji psího a kočičího masa
Zákaz by měl zamezit také obchodování a prodeji psího a kočičího masa Zdroj: pixabay.com
Jídelní návyky se napříč světem různí odjakživa. A to jak rostlinné stravy, tak i živočišné. Ve většině zemí světa, a to převážně na západě, by si však člověk v restauraci psí nebo kočičí maso s největší pravděpodobností objednat nemohl, ba ani by nechtěl. V asijských zemích se však konzumace psího nebo kočičího masa nebere jako nic neobvyklého. Proto je legislativní akt tchajwanské vlády poněkud mimořádný.

V úterý vydali poslanci zákon, který má za úkol úplně vyřadit psí a kočičí maso z jídelníčku místních obyvatel. Kromě samotného požívání masa se zákon také týká jeho prodeje a samotného zákazu psích a kočičích jatek. Zákon o prodeji platí již od roku 2003, avšak samotná konzumace byla ještě až do nedávna povolena. Nařízení o zákazu jezení psů a koček se dostalo k projednávání poté, co se na veřejnost dostaly četné případy týrání těchto zvířat.  

Podle Wendy Higgins, ředitelky mezinárodního zpravodajství organizace Humane Society International, je tchajwanský zákaz velmi progresivní a týká se současného trendu obyvatel asijských zemí, kteří chtějí brutální obchod se psím a kočičím masem ukončit.

Tchajwanci přistiženi při konzumaci tohoto druhu masa tak budou nově muset uhradit pokutu ve výši 40 až 206 tisíc korun. 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Duben 2019 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace