Psychedelická kapela TOY konečně vystoupí i v Česku

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Nekonvenční kapela TOY
Nekonvenční kapela TOY Zdroj: www.facebook.com/toy.band
Brno - Postpunková skupina TOY rozproudí v rámci Hurraaah festivalu ve středu 2. května brněnskou Flédu mixem psychedelie a krautrocku. Představí své třetí a zbrusu nové album Clear Shot.

Mladá a inovativní kapela TOY používá při své tvorbě syntetizátory a kytary, díky kterým vzniká jakási směs retro popu. V posledním roce se její členové Tom Dougal, Dominic O’Dair, Maxim „Panda“ Barron, Charlie Salvig a Max Oscarnold inspirovali moderní elektronickou hudbou. Když v roce 2010 vznikli na troskách skupiny Joe Lean & The Jing Jang Jong, ocitli se nedlouho poté na předních příčkách ve světě alternativní hudby. Hlásili se k dědictví britského punku druhé poloviny sedmdesátých let a proslavili se hlavně dlouhotrvající nahrávkou Toy. Slavná kapela The Horros si je vybrala jako doprovod na své světové turné a v květnu vystoupí sami i v Praze a Brně.

Koncertní cyklus alternativních večerů Hurraaah zahájila Fléda už na podzim roku 2016. Protože se dnešní hudební scéna orientuje hlavně na hip hop a elektroniku, chtěli dát pořadatelé prostor postrockovým a postpunkovým tvůrcům nezapadajícím do mainstreamu. Název Hurraaah je parafrází newyorského klubu Hurrah, ve kterém se v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století hrál poprvé punk a new wave. Zároveň se zde hudba doplňovala o obraz na monitorech. Jde tedy o legendu mezi tradičními předchůdci elektronické hudby.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Duben 2019 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace