Květinové pyramidy oživí Horní náměstí

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Květinová výzdoba v Olomouci
Květinová výzdoba v Olomouci Zdroj: www.olomouc.eu
Olomouc-Návštěvu města Olomouce by měla truristům v parných letních dnech zpříjemnit nová květinová výzdoba. O tomto připravovaném plánu informoval primátor Antonín Staněk veřejnost během zahájení jarní etapy Flory Olomouc.

Myslím, že teď už mohu prozradit skutečnost, že se podařilo ve spolupráci s Výstavištěm Flora Olomouc dohodnout pořízení speciální květinové výzdoby v centru města. Na Horním náměstí se v průběhu letní turistické sezony objeví pět mobilních nádob s letničkami,“ uvedl primátor Staněk. Ve své řeči poukazoval na to, že na podobnou květinovou výzdobu jsou lidé zvyklí i v řadě jiných evropských měst a k Olomouci by se také hodila. Město totiž nemá možnost vysadit na náměstí stálou zeleň, kterou by chtěla velká část veřejnosti, neboť jsou proti ochránci památek.

Nová květinová výzdoba se bude skládat z květinových stojanů ve tvaru pyramid prorostlých muškáty a dalšími letničkami. „Jsem přesvědčen o tom, že takováto výzdoba k Olomouci jakožto městu květin patří, a že v letních měsících dokáže zpříjemnit a zlepšit dojem obyvatel města i jeho návštěvníků,“ dodal primátor Staněk. Radní rozhodli, že na pořízení této sezonní výzdoby uvolní peníze z rozpočtu. Nyní už tedy záleží pouze na stanovisku památkářů. 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace