OSN prohlásilo reggae za světové dědictví UNESCO

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Toots Hibbert v Praze
Toots Hibbert v Praze Zdroj: Shotta G / Jiří Grussman
Mauricius - Konec letošního roku přinesl velké překvapení pro všechny fanoušky hudebního žánru reggae po celém světě. Organizace spojených národů totiž tento styl zařadila na seznam světových kulturních dědictví UNESCO.

Toto rozhodnutí učinila organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu na posledním zasedání na ostrově Mauricius. OSN žánr zařadila do kategorie nehmotných dědictví a při jeho nominaci zmínila i přínos v podobě šíření povědomí v otázkách nespravedlnosti, lásky, lidství a respektu. „Reggae je výhradně jamajské. Je to hudba, kterou jsme vytvořili a která pronikla do všech koutů světa“, prohlásila jamajská ministrině kultury Olivia Grange v souvislosti s touto událostí.

Mimo toto ocenění slaví Reggae také 50 let od svého pojmenování. S tímto názvem přišel v roce 1968 se skladbou „Do The Reggay“ zpěvák Toots Hibbert se svojí skupinou The Maytals. Ten se mimo jiné letos objevil i v pražském Lucerna Music Baru u příležitosti oslav tohoto jubilea. 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace