Řezník vydal jeden z nejděsivějších klipů k pilotní skladbě nového alba

Ohodnoťte tento článek
(15 hlasů)
Řezník - nové album
Řezník - nové album Zdroj: Zdroj: facebook.com/reznikrap/
Martin Pohl alias Řezník, jeden z předních českých interpretů hudebního žánru horrorcore, přesně o půlnoci z neděle na pondělí zveřejnil nejnovější skladbu Život a smrt Alberta Hersche. Zároveň oznámil datum vydání svého nového alba.Minulý pátek Řezník na své oficiální facebookové stránce oznámil událost naplánovanou na půlnoc z neděle na pondělí. O co by mělo jít však nespecifikoval.

Přesně v neděli o půlnoci vydal na YouTube novou skladbu Život a smrt Alberta Hersche. Zároveň oznámil datum vydání svého nového alba, o kterém již delší domu mluvili jak fanoušci, tak i samotný Řezník. Album nesoucí stejný název jako jeho nejnovější píseň, která je zároveň i pilotní skladbou alba, má vyjít 17. prosince tohoto roku.


Kdo je Albert Hersch?
Po zhlédnutí nejnovější skladby se naskytovala jediná otázka: Kdo je Albert Hersch? Řezník již několikrát ve své tvorbě použil jména reálných postav, především masových vrahů, ve svém posledním albu Strangulační rýha to byl například Vladimír Tekverk. V případě hledání jména Alberta Hersche však nic nenalezneme. Řezník si tuto postavu vymyslel právě pro nejnovější album. Dle jeho vlastních slov má Hersch prezentovat charakter tzv. Řezníkovské mytologie a je spjat se zrozením samotného Řezníka.
Avšak bližší spojitost mezi Řezníkovým zrozením a Herschem je třeba hledat v samotném klipu. Albert Hersch je zde vykreslen jako osoba stranící se společnosti, protože jeho myslí necloumají jen jeho vlastní myšlenky, jeho rozum narušuje vyšší mocnost, než je on samotný. Žije proto sám v chatě v lese, kde se ponořuje do svých vnitřních bojů mezi sebou a Ním. Tyto chvíle mu však naruší žena, která chodí skrz les do své vlastní chaty na kraji lesa. Hersch se do této ženy zahledí, chce se s ní sblížit, do jeho mysli se však začne znatelně vtírat On, který má jiné úmysly.
Postupně si žena začne všímat přítomnosti někoho jiného, kdo ji stále sleduje, když lesem prochází. Vše vyvrcholí ve chvíli, kdy Hersch už nedokáže svádět vnitřní boj s Ním, který mu přikazuje, aby se oběsil, proto se rozhodne jít si pro ženu. Jakmile dorazí na místo, žena ho zastřelí a Hersch umírá.
V ten moment nastupuje na scénu On. Herschova duše, která je stále spojena s Ním, se oprostí od jeho těla. V klipu se hned na to vysvětlí, kdo je to On. Démon Azazel, který chce jediné, zkoumat utrpení lidí. Herschova duše prolétává napříč lesem a bere si s sebou náhodné pocestné. Začíná se formovat do fyzické podoby démona s beranní lebkou místo hlavy, jeho cílem nejsou jen tito náhodní lidé, ale především ona žena, se kterou se Herschovo já chtělo sblížit.

 

Říjen 1986
Následuje pasáž, kdy se tento démon odebere zpět na místo činu, aby vykonal to, co celou dobu zamýšlel, zplodil svého syna. Klip končí záběrem na bezmyšlenkovitě sedící ženu, která má v náručí dítě. Za ní visí na zdi kalendář, podle kterého je v době události říjen 1986. A není to náhodné datum, Martin Pohl se totiž narodil 1. října 1986.
Řezník zveřejnil i oficiální tracklist, tedy seznam zatím nezveřejněných písní k tomuto novému albu. Mezi hosty budou například King Gordy, DeSade, Bizzare nebo otec Martina Pohla vystupující pod pseudonymem Evil Foe.
Velkou novinkou je dvojí verze alba, tyto dvě verze se budou navzájem lišit ve vizuálních stránkách a bonusovými skladbami.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace