Rychleji a lépe. Zlínští záchranáři dostali nové středisko

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Zlín - Pracovníci Záchranné služby Zlínského kraje se mohou od víkendu pyšnit jedním z nejmodernějších operačních středisek v Česku. Ve čtvrtek jej slavnostně otevřel hejtman Stanislav Mišák v doprovodu ředitele Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Jiřího Valenty i dalších významných hostů z celé východní Moravy.

Nové středisko má zvýšit přehlednost, ale především rychlost sanitek, která často rozhoduje o životě a smrti. Dosud měli operátoři ve středisku na starosti jak spojení s pacientem, tak i se záchranným vozem. Museli tedy řešit dvě věci zároveň, navíc ve stresujících chvílích. Právě proto přistoupilo vedení Záchranné služby k rozdělení operátorů. Část se bude věnovat jen kontaktu s pacienty a druhá bude navádět záchranáře na místo neštěstí. Tento přístup však vyžaduje dokonalou spolupráci, kterou by mělo zajistit množství nově nakoupené techniky. „Bez ní by celý systém vůbec nemohl fungovat,“ prohlásil Jiří Valenta při slavnostním otevření. „Lokalizace volajícího, nabídky nejbližší výjezdové skupiny podle údajů z GPS nebo rozesílání informací ostatním složkám. Máme nový rádiový systém a taky budeme napojení na Národní informační systém,“ dodal ředitel zlínské záchranky. Ve svém projevu poděkoval kraji i zaměstnancům záchranné služby, kteří se podle něj s novým systémem velmi dobře sžili.

Celkově renovace vyšla na 29,5 milionu korun. Kraj zaplatil 4,4 miliony korun, zbytek zaplatily dotace z Evropské unie a program Ministerstva vnitra. Ten má za cíl propojit všechny složky Integrovaného záchranného systému v ČR tak, aby mohly lépe spolupracovat.

Zdroj fotografie zde.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace