Sbor Jitro vystoupí se Snovými koledami v Praze

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Sbor Jitro
Sbor Jitro Zdroj: jitro.cz, Aneta Vašatová
Česko - Královéhradecký dětský sbor Jitro vystoupí příští týden v rámci svých předvánočních koncertů v Praze. Společně se Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy FOK a sborem Pražští pěvci odzpívá v tamním Obecním domě hned dva koncerty. Během 9. a 10. prosince zazní tradiční i nové vánoční koledy skladatelů Miloše Boka, Luboše Fišera a Jana Kučery. Poslední jmenovaný bude koncerty zároveň i dirigovat.

Čas adventu je, co se koncertů týče, pro Jitro vždy nabitým obdobím. Letos kromě Prahy vystoupí dvakrát v domovském Hradci Králové, ale také několikrát ve Francii či Německu. I přes zahraniční koncerty se sbor soustředí zejména na ty pražské. "Za 42 let existence sboru je to pro nás vůbec první příležitost zazpívat si s pražským Symfonickým orchestrem FOK ve Smetanově síni Obecního domu v jeho abonentním cyklu," říká sbormistr Jitra Jiří Skopal.

Na programu koncertů zazní celkem tři cykly koled. Jako první návštěvníci uslyší Snové koledy od Miloše Boka, po němž pořadatelé pojmenovali i samotné koncerty. Následovat bude šest vánočních písní pod názvem Benedicamus Domino, které skladatel a dirigent Jan Kučera dokončil teprve nedávno. Zároveň se tak jedná o světovou premiéru.

Na závěr koncertu představí Jitro, Pražští Pěvci a orchestr FOK Vánoční koledy od Luboše Fišera. Poslední zahrnuje úpravy tradičních českých koled, jako jsou Nesem vám noviny, Veselé vánoční hody nebo Jak jsi krásné, neviňátko, ale i méně známé vánoční písně, například Splnilo se písmo svaté, Poslyšte s radostí nebo V půlnoční hodinu. Jako sólisté vystoupí Barbora Perná, Aleš Briscein, Jiří Hájek a Alfred Strejček.

Na oba koncerty i na veřejnou generální zkoušku už nezbývá mnoho vstupenek. Zakoupit je můžete za ceny od 300 do 600 korun přes internetové stránky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Únor 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace