Šéfredaktor Respektu diskutoval s olomouckými studenty

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Na Erika Taberyho se stály fronty
Na Erika Taberyho se stály fronty Zdroj: www.facebook.com/NugisFinem
Pod křídly studentské organizace Nugis Finem, která se stará o právní vzdělávání studentů, byla uskutečněna tuto středu diskuze, jejímž hlavním tématem byla aktuální uprchlická krize a to, jak tuto situaci popisují média. Pro účely této akce tento spolek pozval současného šéfredaktora týdeníku Respekt Erika Taberyho, jež diskutoval s Michalem Bartoněm – pedagogem Právnické fakulty.

Diskuze probíhala formou krátkého představení jednotlivých diskutérů a poté zodpovídáním dotazů z řad studentů. Studenti se ptali pomocí internetové stránky sli.do, kde mohli online zveřejňovat své otázky a ostatní pro ně mohli hlasovat. Otázky ohodnocené největším počtem "lajků" potom byly předkládány k diskuzi. Většina dotazů směřovala na novináře Erika Taberyho a konkrétně na časopis Respekt. Studenti chtěli vědět, kolik reportérů má týdeník momentálně přímo v uprchlických táborech a také to, jaký mají oba oponenti na tuto situaci názor, konkrétně co si myslí o kvótách na přijímání uprchlíků a také to, jestli je v pořádku, jak se k celé problematice přijímání staví některé státy Evropy.

Akce se konala v prostorách Právnické Fakulty, konkrétně v hlavní aule a jejím předsálí. Událost byla zveřejněna mimo jiné také přes sociální síť Facebook, kde se na ní neoficiálně přihlásilo přes 1200 lidí. Tak vysoký počet lidí aula nemohla pojmout, a tak byl zřízen audiovizuální přenos do přilehlých prostor.

 Studentský spolek Nugis Finem pravidelně pořádá otevřené diskuze pro studenty, kam zve zajímavé osobnosti. Pořádáním těchto akcí a shromažďováním učebních materiálů se snaží o zlepšení vzdělávání studentů práv na Palackého Univerzitě, ale i široké veřejnosti. 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace