Senioři mají pouze dvě hodiny na nákup. Nosit roušku už je povinné.

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
senioři před maloobchodní prodejnou
senioři před maloobchodní prodejnou Zdroj: novinky.cz
Od středy je seniorům nad 65 let vymezen čas nákupu pouze od 10.00 do 12.00 hodin. Podle premiéra Andreje Babiše jde o nejvíce ohroženou skupinu obyvatel.

 Vláda se rozhodla pro boj s koronavirem vyjít vstříc neojohroženější skupině lidí a to zejména seniorům. Schválila vstup seniorům do obchodních řetězců mezi 10. a 12. hodinou. Zbytek obyvatel bude mít vyhrazený čas mimo tuto hodinu. Přítomni budou moct být pouze zaměstnanci prodejny. Dle slov premiéra Andreje Babiše, by mělo být časové omezení brzo uplatněno i na drogérie a lékarny. 

 Provozovatelé prodejen by měly obchodní plochy průběžně dezinfikovat. Jedná se především o kliky, madla, nakupní košíky či dvěře. Rovněž od čtvrtka platí nové povinné pravidlo nošení roušek, či jiné ochrany obličeje. Vláda schválila, že lidé mimo bydliště mají používat ochranné prostředky dýchacích cest, tj. nosit roušky, ústenky, ale i šátky nebo šály," napsal ministr zahraničí Tomáš Petříček. Kvůli nedostatku roušek vládu kritizuje opozice i mnoho lidí. Proto si lidé své vlastní ochranné prostředky šijí doma z provizorních materiálů. Zástupci vlády však slíbili, že se ochranné pomůcky do Česka dostanou v nejbližších dnech. 

Podle české justice, která má k dispozici krizové opatření, by měl zákaz vycházení bez roušek platit až do 24. března. Poté se bude jednat o případném prodloužení.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace