Slavičín se schová za Valašské Křoví

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Domácí soubor SemTamFór
Domácí soubor SemTamFór Zdroj: archiv SemTamFór
Slavičín – Šestnáctý ročník divadelní přehlídky Valašské Křoví pořádané divadelním souborem SemTamFór opět obsadí slavičínskou sokolovnu. Diváci se mohou těšit na přehlídku divadelních souborů a jejich tvorby z celé České republiky. Pětidenní festival letos začíná ve čtvrtek 8. března představením pro základní školy a vyvrcholí v neděli tradiční pohádkou pro děti. Vstupenky na jednotlivá představení budou k dispozici před začátkem každého z nich.

Během čtyřdenního programu plného divadla se divákům představí mimo jiné také Slovanský tyátr z Olomouce se svou veselohrou Ššš! Fanda Dudák. Minulý rok divákům představili zpracování Maryši bratří Mrštíků, za kterou si odvezli cenu za inscenaci. Pro veřejnost budou přístupné také diskuze s odbornou porotou, které se budou odehrávat na Horákově vile. V porotě zasedne umělecký šéf Divadla A. Dvořáka v Příbrami Milan Schejbal, dramaturg Městského divadla Brno Miroslav Ondra a dramaturg České televize Luděk Horký. 

„Divákům bych doporučil všechna představení. Valašské Křoví je přece jen festival a festivalová představení mají úplně jinou atmosféru. Doporučuji užít si Křoví nejen jako jednotlivá představení, ale hlavně jako celek“ zve na Křoví umělecký šéf divadla SemTamFór Jan Julínek. On osobně si nenechá ujít žádné představení. „Nemůžu vypíchnout jedno představení, většina souborů jezdí do Slavičína mnoho let, a jezdí za slavičínskými diváky nadšení a rádi. Já si nenechám ujít ani jedno představení, o sobotním koncertu ani nemluvě," dodává.

Naposledy upraveno:
Kristýna Sudková

To, že nepoznám levou a pravou stranu, ještě neznamená, že nevím kam jít.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Březen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace