Pražská kina promítnou slavné asijské snímky

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
čtrnáctý ročník Filmasie
čtrnáctý ročník Filmasie Zdroj: filmasia.cz
Praha - Slavné, ale i ty méně známé asijské snímky na velkém plátně pražských kin nabízí filmový festival Filmasia. Ten proběhne již tento týden a slibuje jak různé filmy ze zemí jako Čína, Japonsko nebo Korea, tak i zajímavé diskuze.

Filmasia se letos koná již počtrnácté a za dobu své existence umožnila divákům vidět na velkém plátně nejednu asijskou filmovou klasiku, ale i západem opomíjené filmy. Krom toho se můžete setkat i s různými zahraničními i domácími hosty. Letošní ročník nese podtitul „Film a kniha“ a tomu se přizpůsobil i výběr filmů. Všechny letošní snímky totiž mají svou knižní předlohu v asijské literatuře.

Zahájení proběhne již tradičně v kině Lucerna a to korejským filmem Kronika obchodníka s krví. Film je adaptací čínské novely Dva liangy červého vína. Poté se festival přesune do kina Ponrepo, kde se promítne zbytek filmů. Před každým z nich nebude chybět odborný úvod a po skončení diskuze. Dalším filmem, který organizátoři v rámci Filmasie promítnou, bude slavné čínské drama Zavěste červené lucerny, snímek který sklidil mnoho ocenění a byl nominován i na Oscara. Film Vzplanutí, který je adaptací povídky japonského spisovatele Haruki Murakamiho, pak festival zakončí. Diskuzí na konci filmů se zúčastní i zajímaví hosté a to bývalá programová vedoucí Českého centra Soul Petra Ben Ari a překladatelka čínské literatury Zuzana Li.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace