Slavnostní otevření vítkovického stadionu se blíží

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Orientační plán stadionu
Orientační plán stadionu Zdroj: www.arena-vitkovice.cz
Ostrava - Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích se po nákladné rekonstrukci dočká svého slavnostního otevření. Stane se tak dnes v 18 hodin v prostorách takzvané Černé perly v hlavní tribuně stadionu před mezistátním fotbalovým zápasem Česko - Srbsko. K výkopu utkání dojde v 20.30 hodin.

Ostrava zahájila první etapu rekonstrukce stadionu v září 2012 a ukončila ji kolaudací v červnu 2013. Opravy zahrnovaly mimo jiné výstavbu nové východní tribuny, přeměnu hřiště, položení nového trávníku a tartanu, rekonstrukci komunikací a inženýrských sítí a osvětlení. Celková cena první etapy výstavby dosáhla částky 507 milionů korun. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy přispělo dotací ve výši asi 43,5 milionů korun.

Navazující etapa započala loni v dubnu a skončila letos v září. Spočívala ve výstavbě jižní a severní tribuny, rekonstrukci západní tribuny i dalších objektů. Její cena se dnes odhaduje na 478 milionů.

„V současné době má stadion maximální kapacitu 15 tisíc sedících diváků a splňuje veškeré podmínky a certifikace ke konání národních a mezinárodních sportovních akcí v atletice a ve fotbale. Mítink Zlatá tretra Ostrava má díky stadionu možnost proniknout mezi elitní mítinky Diamantové ligy. Ostrava bude navíc v roce 2018 pořádat Kontinentální pohár v atletice. Městský stadion splňuje také přísná kritéria FAČR, UEFA a FIFA pro pořádání prvoligových, mezinárodních pohárových a mezistátních fotbalových zápasů. Potvrzením je páteční přátelský zápas Česka se Srbskem,“ uvedl pro web Ostrava.cz primátor města Tomáš Macura.

Ostrava bude mezistátní zápas A mužstev hostit potřinácté v historii. První zápas se na vítkovickém stadionu konal v říjnu 1949. ČSR tehdy porazila Polsko 2:0, a potěšila tím 38 tisíc diváků. Naposledy si pak český reprezentační tým zahrál v Ostravě na Bazalech v srpnu 2000, kdy prohrál se Slovinskem 0:1.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace