Slavný Comic Con v San Diegu je letos zrušen

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
logo San Diego Comic Con
logo San Diego Comic Con Zdroj: https://www.facebook.com/San-Diego-Comic-Con-404597772943655/
Stejně jako mnoho dalších světových akcí byl pro letošní rok zrušen i slavný Comic Con v San Diegu. Stalo se tak poprvé v jeho historii.

USA- Comic Con v San Diegu (SDCC) je velká událost pro všechny fanoušky popkultury. Letos se však fanoušci největšího a nejslavnějšího conu nedočkají. Stejně jako spousta dalších hromadných akcí, byl i on zrušen kvůli koronaviru. Nebude se tedy konat v žádném náhradním datu a návštěvníci si tak budou muset na noc počkat do příštího roku.

Letos se přitom mělo jednat jubilejní padesátý ročník Sandiegského Comic Conu.
První ročník SDCC v roce 1970 byl přitom jen setkáním fanoušků komiksu s malým počtem nadšenců. Časem se však stal pojmem a krom komiksů, se začala akce zaměřovat i na filmy, seriály, hry, literaturu nebo japonskou mangu a anime. SDCC za tu dobu vzrostl do monstrózních rozměrů, kdy počty jeho návětšivníků přesahují 100 000. Každoročně jsou zde i představovány nové projekty z oblasti popkultury. SDCC se stal předlohou pro většinu světových akcí svého druhu a pod značkou „Comic Con“ se dnes po celém světě pořádají stovky akcí zaměřené na fanoušky popkultury.

První Comic Con proběhl i u nás a to sice v únoru v Pražském O2 Universu.

Je pravděpodobné, že i další akce budou sandiegský Comic Con následovat. Jednou z nich může být i například Star Wars Celebration. Což je akce zaměřená na fanoušky Hvězdných válek, kde bývají každoročně představovány nové projekty ze světa Star Wars.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace