Smrt George Floyda: Nejenom ve Spojených státech se protestuje

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Protest v Londýně
Protest v Londýně Zdroj: https://www.flickr.com / Jimmy Rage
Londýn - Tisíce lidí v Londýně se připojilo k protestům týkajících se smrti Afroameričana George Floyda. Ten byl usmrcen 25. května bělošským policistou Derekem Chauvinem, který mu osm minut klečel na krku i přes to, že Floyd tvrdil, že nemůže dýchat. Po jeho smrti se po celých Spojených státech amerických zvedla obrovská vlna protestů.

Dav tisíců protestujících ve středu odpoledne v Londýně pochodoval z Hyde Parku centrem města k Trafalgarskému náměstí. U sídla britského premiéra, v ulici Downing Street, vypukla menší potyčka mezi protestujícími a policií. Z větší části šlo ale o pokojný protest.

Zpravodajský web BBC uvedl, že premiér Boris Johnson ve středu řekl, že smrt George Floyda byla „děsivá a neospravedlnitelná." Premiér také uvedl, že „lidé mají právo protestovat," ale vyzval je, aby protestovali v klidu, a v souladu s opatřeními proti probíhající pandemii koronaviru. Organizátoři protestu se pokusili tato opatření uplatnit, ale po chvíli začalo být samotné dodržování prakticky nemožné vzhledem k velkému počtu protestujících.

Smrt George Floyda měla velký dopad na mnoho lidí po celém světě. Protesty proti rasismu se během chvíle rozšířily z Minneapolisu do několika dalších amerických měst a následně do Austrálie, Francie, Nizozemska, na Nový Zéland a do mnoha dalších zemí. 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace