Sokolnické lovy na hradě Sovinec

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Západ slunce na nádvoří
Západ slunce na nádvoří Zdroj: Denisa Obrtelová
Bruntál - V období prodlouženého víkendu od 26. do 28. října se na hradě Sovinec konalo slavnostní ukončení sezóny, v rámci něhož byl pro návštěvníky přichystán pestrý program. Lidé si tak mohli v průběhu celé akce nejen samotný hrad prohlédnout, ale navíc zhlédnout představení kejklířů nebo divadelních herců a svolávání sokolů. Možné bylo zakoupit i drobné občerstvení či některý z upomínkových předmětů.

Nejrozsáhlejší moravský hradní komplex, ležící v krajině Nízkého Jeseníku, otevřel své brány veřejnosti již v sobotu ráno, a to komentovanými prohlídkami, které začaly v půl desáté a probíhaly v třicetiminutových intervalech až do půl páté odpoledne. Lidé si tak mohli prohlédnout nejen samotný interiér hradu, ale navíc se i dozvědět zajímavosti z jeho historie. Zpřístupněna byla i hradní věž, na jejímž vrcholu čekal na odvážlivce výhled na jednotlivé části panství a na barevnou podzimní krajinu sovineckého přírodního parku.

Pro nadšence rytířských klání bylo připraveno několik ukázek středověkého šermu doplněné vyprávěním o samotném vzniku rytířských příběhů. Nechyběla ani kejklířská show v dobových kostýmech nebo sokolnické ukázky příletové poslušnosti. Jednotlivé druhy dravců byly navíc k vidění i mimo představení v průčelí nádvoří hradu. Pořadatelé mysleli i na nejmenší účastníky akce, pro které si připravili hned několik hraných představení a loutkové pohádky. 

Po celý den byly v areále hradu rozmístěny stánky s občerstvením, které lákaly na ochutnávku pečených uzenin či sladkých specialit. Jako vzpomínku si mohli lidé zakoupit některý ze suvenýrů v podobě turistických známek nebo drobných předmětů s názvem hradu. Mimo to zde prodejci nabízeli i různé drobné ručně vyráběné šperky a zdobené hliněné nádobí s nevšedními motivy. Celý program ukončili pořadatelé v pondělí o půl páté odpoledne. Návštěvníci však mohli ještě chvíli setrvat a vychutnat si západ slunce z ochozu či vyhlídkové věže hradu. Dle slov a spokojených výrazů ze stran pořadatelů i návštěvníků měla tato akce velký úspěch, a proto kdo nestihl letošní ročník, může už teď vyčkávat na podobnou událost, která se uskuteční opět v příštím roce.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace