Stará tanková střelnice se promění na park

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Pozorovatelny tankové střelnice, které brzy čeká demolice
Pozorovatelny tankové střelnice, které brzy čeká demolice Zdroj: Josef Podolák
Milovice - Část bývalého vojenského areálu na Nymbursku již brzy projde proměnou. Na jeho místě bude park a rybník pro kachny.

Na území staré tankové střelnice v Milovicích má nově vyrůst park. Plánovaná je demolice tankových střílen, výstavba cyklostezky a dráhy pro bruslaře společně s výsadbou nových stromů. Celý park město propojí novými cestami s parkem Mirakulum a okolními obcemi. Cenu projektu jeho autoři odhadují na 15 až 20 milionů korun, hotový by měl být do dvou let.

Od odchodu sovětských vojsk v roce 1991 a následném zrušení vojenského újezdu Milovice místní budovy chátrají. Rozsáhlý objekt, který má vlastní letiště s 44 hangáry, část železniční tratě, ubikace, tankodrom, tankovou střelnici a sklady munice, je již téměř 30 let opuštěný.

Po zániku vojenské funkce vláda rozdělila celé území mezi okolní obce. Na hlavy zastupitelstev několikatisícových vesnic tak připadla správa jednotlivých úseků. V některých objektech, zejména ve starých ubikacích se později usadili lidé bez domova, v některých se konají turnaje v airsoftu, část dokonce město Milovice přeměnilo na bydlení. Teď ale plánuje vytvořit novou zónu, která by měla nově zrekonstruované byty oddělit od okolních lesů poskytujích útočiště divokým zvířatům.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace