Startuje druhý ročník extrémního závodu

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Startuje druhý ročník extrémního závodu Zdroj: FB Horská výzva
Kouty nad Desnou - Čtyři dny zbývají do začátku extrémního závodu v terénním běhu a trekingu Rock Point - Horská výzva 24hodin. Bežci se budou celých čtyřiadvacet hodin bez přestávky trápit na kopcích Jeseníků s jediným cílem – připsat si na konto co nejvíce zdolaných závodních okruhů napříč podzimní přírodou.

Druhý ročník závodu odstartuje v Koutech nad Desnou už tuto v sobotu ve dvě hodiny odpoledne. Přihlásit se mohou jak jednotlivci, tak dvou až tříčlenné týmy. Svou kategorii mají muži, ženy i smíšená družstva. Od letoška je zařazena také nová disciplína dogtrekking, tedy běh se psem. Pro týmy závod probíhá formou štafety, kdy jeden běží a ostatní mezitím oddychují. Jednotlivci jsou na trase nepřetržitě, mohou však odpočívat i spát na místě k tomu určeném. Využívají toho ale málo, čas je totiž to, oč tu běží - a to doslova.

S převýšením necelých devět set metrů platí jesenická trať jednoznačně za jednu z nejtěžších v Česku. Patnáctikilometrová trasa má tvar osmičky a sportovci na ní potkají čtyři občerstvovací stanice.
„Letos jsme připravili hned několik změn. Tou hlavní je, že jsme otočili trať závodu. Nyní se poběží v opačném směru, takže by trasa měla být oproti loňskému roku bezpečnější, ale přitom atraktivnější. Stále ale na závodníky čeká velmi náročných dvacet čtyři hodin," uvedl organizátor celého závodu Pavel Zitta.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Duben 2020 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace