Jan Švejdar je novým policejním prezidentem

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Jan Švejdar
Jan Švejdar Zdroj: Policie ČR
Praha - V sobotu nastoupil do funkce policejního prezidenta Jan Švejdar. Nahradil tak Tomáše Tuhého, který se stal velvyslancem České republiky na Slovensku.

Dosavadní kariéra nového policejního prezidenta je neposkvrněna skandály a nemá úzkou spojitost či náklonnost k žádné z politických stran. „Nastupoval jsem k policii roku 1987 do pohotovostního pluku Veřejné bezpečnosti, jako ostatně všichni. Aby nevznikly nějaké dohady, tak vám rovnou sdělím, že jsem nebyl přítomen na žádném zásahu proti demonstrantům," uvedl na brífinku Švejdar. „A pokud by se chtěl někdo zeptat, tak ne, nedostal jsem nabídku tohoto místa od premiéra Andreje Babiše. Společná setkání, která jsem absolvoval, byly čistě pracovní," dodal.

Dle jeho slov budou jeho hlavní priority v nové funkci boj s drogami, kde vidí potřebu ostřejších zásahů policie. Dále se také hodlá věnovat situaci na silnicích.

Švejdar byl ve výběrovém řízení do funkce policejního prezidenta společně s ústeckým krajským policejním ředitelem Jaromírem Knížetem. Oba uchazeči údajně splnili kvalifikační kritéria a o vítězství nakonec rozhodlo hlasování komise. 

Ministr vnitra Jan Hamáček uvedl Švejdara do úřadu v pondělí 3. 12. v 8:15 ráno. Jeho bývalou pozici ředitele Krajského ředitelství policie Pardubického kraje povede až do skončení výběrového řízení náměstek pro službu kriminální policie a vyšetřování Marcel Daníček.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Duben 2019 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace