The Riots si připomíná letošní Londýn

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
V divadle Tricycle Theater měla premiéru hra, která pojednává o letošních nepokojích v hlavním městě Anglie. Představení s názvem The Riots sklidilo velký úspěch jak u diváků, tak i u kritiků ze zvučných deníků (The Guardian, The Daily Telegraph, The Independent,…), jimž se především líbilo,že se hra ptá na ty správné otázky, které jsou pokládány jasně.

 

Divadlo, které bylo založeno v roce 1980 v Londýně, je známo svým zpracováním aktuálních problémů a jejich převedením do uměleckých podob. Celkové zpracování hry je založeno na rozhovorech s politiky, policií, právníky i svědky. Na situaci je nahlíženo ze všech možných úhlů pohledu. The Riots rozebírá, co se stalo a proč se to stalo a jakým směrem by se měla společnost ubírat, aby si zajistila lepší budoucnost.

Autorka hry, Gillian Slovo (známá díky divadelnímu zpracování událostí z věznice Guantanamo), musela zhlédnout a rozebrat všechen materiál, který byl sepsán a natočen o londýnských nepokojích. Materiály čítaly zhruba 56 hodin. „Každá minuta byla fascinující a bylo mi od začátku jasné, že to musíme slyšet od určitých lidí – od obětí nepokojů, ale také od těch, kteří se toho účastnili a od policistů,“ dodává Solo pro novinky.cz.

 

Více o představení a Tricycle Theater naleznete na anglických webových stránkách www.tricycle.co.uk

Zdroj: novinky.cz


 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace