Tomáš Tuhý končí ve funkci policejního prezidenta

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Tomáš Tuhý
Tomáš Tuhý Zdroj: Policie ČR
Praha - Tomáš Tuhý se rozhodl skončit ve své funkci policejního prezidenta pouze tři dny poté, co jej prezident Miloš Zeman povýšil na generálporučíka. Učinil tak údajně z důvodu, že se hodlá naplno věnovat svému novému poslání velvyslance České republiky v Bratislavě. Uvedl to společně s ministrem vnitra Janem Hamáčkem na včerejším brífinku.

„Svou žádost o ukončení služebního poměru jsem podal až poté, kdy bylo rozhodnuto, že budou splněny všechny závazky, které jsem si stanovil do konce letošního roku. Své místo proto v tuto chvíli uvolním někomu, kdo může s perspektivou a novou energií převzít otěže největšího bezpečnostního sboru a vydat se vstříc novým výzvám,“ uvedl Tuhý. Odmítl také, že by jeho předčasný odchod jakkoliv souvisel s politickým nátlakem nebo restrukturalizací policejních složek v roce 2016.

Ministr vnitra Jan Hamáček se rozhodl na post policejního prezidenta dočasně dosadit Martina Vondráška. Po odchodu Tuhého bude následovat nabídkové řízení a v případě, že se nenajde vhodný kandidát, proběhne řízení výběrové. „Rozhodně by to měl být člověk od policie, protože ta problematika je natolik složitá, že bych si tam nedokázal představit někoho jiného,“ doplnil Tuhý.

Tomáš Tuhý se přidal k policii již v roce 1991. V roce 2015 byl jmenovaný do funkce policejního prezidenta. Stal se tak druhým nejdéle sloužícím policistou ve vedení Policie ČR, pracoval pro ni dohromady 27 let.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace