Třetí ročník festivalu Neleň! se opět vydařil

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Logo festivalu Neleň!
Logo festivalu Neleň! Zdroj: nelen.cz
Slavičín - I když jde o poměrně nový koncept, multižánrový festival Neleň! je pro slavičínské občany už tradicí a letos se jeho třetí ročník konal od 3. do 5. listopadu. Tentokrát pořadatelé využili prostory barokního zámku a tradičně i Sokolovnu. Na návštěvníky čekal pestrý program, který zahrnoval přednášky, workshopy, výstavy a v neposlední řadě také večerní koncerty.

Na zámku se ve třech sálech střídaly mladé osobnosti napříč obory a v rámci přednášek předávaly své zkušenosti a postřehy dál. V Sokolovně měly své místo workshopy, kde si mohli účastníci zacvičit jógu nebo třeba zkusit první pomoc. V pátek večer zde nechyběla ani divadelní představení a v sobotu zas vystoupení zpěváka Thoma Artwaye nebo americké elektro popové skupiny Wild Arrows. Milovníci umění mohli zavítat na výstavy a vernisáže.

„Bylo toho spoustu nového, dokonce jsme změnili i místo konání. Neleň! se konalo na zámku, který byl rozhodně útulnější, sály byly menší a všechno působilo víc domácky a příjemně. Také jsme přidali večerní páteční program a přednášky na gymnáziu místo normálního vyučování. Největším lákadlem byl zpěvák Thom Artway, který měl v sobotu večer koncert a v neděli přednášku s největším počtem návštěvníků v rámci festivalu. Myslím, že se celý festival opravdu povedl. Nás organizátory teď čeká pár týdnů volna a pak zase hurá do příprav dalšího ročníku," uvedla organizátorka Klára Strnadová.

Festival Neleň! se zrodil v roce 2015 a mají ho na svědomí mladí lidé ze slavičínska. Tímto konceptem chtějí ukázat, že talenty se nerodí jenom ve městech, ale že i v oblasti malých měst a vesnic žije plno úspěšných a zajímavých lidí. Akce je širokou veřejností velmi oblíbená a to nejenom proto, že je zadarmo.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Březen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace