Tropický prales v našich domácnostech představí Trojská botanická zahrada

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Begonia boliviensis
Begonia boliviensis Zdroj: botanicka.cz
Praha - Výstava Americké pokojovky v Trojské botanické zahradě přiblíží návštěvníkům, které rostliny připutovaly do našich bytů a kanceláří z tropů Jižní a Střední Ameriky. Není jich málo, jelikož tropy Ameriky patří k druhově nejbohatším oblastem světa. Takzvané pokojovky si mohou návštěvníci prohlédnout ve skleníku Fata Morgana denně kromě pondělí od 9 do 16 hodin. Výstava začala na v lsitopadu a přístupná bude až do 7. ledna 2018.

Téměř v každé domácnosti se svými obyvateli žije alespoň jedna tropická rostlina a většina lidí si byt zcela bez květin neumí ani představit. Málokdo se ale zamyslí nad tím, odkud se tyto rostliny vlastně dostaly na pulty v květinářství. Návštěvníkům jsme chtěli tentokrát přiblížit rostliny, které možná doma sami pěstují, ale mnohdy ani netuší odkud přišly a jak žijí ve své domovině. Ve skleníku Fata Morgana se tak odhalí tajemství oblíbených pokojových rostlin, bez kterých si většina  z nás neumí svůj domov představit," řekl Bohumil Černý, pověřený řízením botanické zahrady.

Návštěvníci se díky informačním panelům dozví spoustu zajímavostí o využití a pěstovaní těchto rostlin, ale i o způsobu jejich života. Jednou ze skupin rostlin, kterou na výstavě prezentujeme, jsou oblíbené marantovité rostliny, které jsou okrasné zejména zbarvením svých listů. Ty jsou schopny se natáčet ke zdroji světla a maximálně tak využít sluneční svit v podrostu tropických pralesů," vysvětlila Romana Rybková, kurátorka výstavy.

Kromě marantovitých rostlin budou vystavováni i zástupci dalších skupin, mezi nimi palmy, begonie, bromélie, kaktusy a dokonce i masožravé rostliny.

Oblíbené pokojovky nejsou jediným programem, na který se mohou návštěvníci pražské botanické zahrady v listopadu těšit, jelikož v sobotu 11. listopadu proběhně jako každý rok Svatomartinský přípitek na vinici svaté Kláry. Podle tradice se budou v 11 hodin poprvé otevírat a ochutnávat mladá vína z letošní sklizně. Samozřejmostí bude i hudební doprovod v podání cimbálové kapely a jazzu, stejně jako svatomartinské pohoštění v podobě husího kaldounu, tradičních lokšů a koláčů.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Březen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace