Ulice Hongkongu zaplavily stovky tisíc lidí při příležitosti šestiměsíčního výročí protestů

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Stovky tisíc lidí zaplnily ulice Hongkongu
Stovky tisíc lidí zaplnily ulice Hongkongu Zdroj: channelnewsasia.com
Hongkong – Protivládní demonstranti se zúčastnili největšího masového shromáždění za několik měsíců. Stalo se tak 8. prosince v den šestiměsíčního výročí od počátku protivládních protestů. Byl to od srpna první protest, který policie povolila. Účastníci procházeli ulicemi s otevřenou dlaní a jejich pět natažených prstů symbolizovalo pět požadavků, které má vláda vyslyšet. Když se setmělo, rozsvítily telefony a se svítícími displeji nad hlavami pochodovali dál.

„Bez ohledu na to, jak vyjadřujeme své názory, pokojným pochodem, civilizovanými volbami, vláda nás nebude poslouchat," řekl padesátiletý demonstrant jménem Wong, který byl mezi stovkami přicházejících na nedělní shromáždění. „Poslechne pouze rozkazy Čínské komunistické strany,“ dodal.

Demonstrace probíhala formou pochodu skrz centrum města a podle odhadů se celkem zúčastnilo přes 800 tisíc lidí. Jak vláda, tak i policie kladly důraz na klidný průběh. Organizátoři rozmístili po délce trasy vojáky, kteří měli zajistit, aby se lidé drželi naplánované cesty. Policie vše pozorovala z povzdálí.

I přestože většina demonstrantů nechtěla vyvolávat konflikty, na některých místech stejně došlo k poničení obchodů a budov. Budovy nejvyššího a odvolacího soudu demonstranti posprejovali a poničili amatérskými výbušninami. Někteří z protestujících jako reakci na setkání s policií začali v centru stavět barikády, tím došlo k zastavení pochodu. Nakonec se protestující rozhodli ustoupit. Celá akce se tedy odehrála bez větších konfliktů.

 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Duben 2020 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace