Spojené státy čelí žalobě od firmy Huawei

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Telefon od společnosti Huawei
Telefon od společnosti Huawei Zdroj: Pixabay.com
Texas - Čínská firma Huawei zažalovala ve čtvrtek 7. března vládu Spojených států u federálního soudu v Texasu. Nelíbí se jí zákaz používání výrobků Huawei pro zaměstnance ve federálních úřadech. Považuje ho za nelegální a proti obvinění, že technologie společnosti představují bezpečnostní hrozbu, chce bojovat. Spojené státy však trvají na svém. Zákaz vešel v platnost podpisem amerického prezidenta Donalda Trumpa. 

Největší výrobce telekomunikačních zařízení tvrdí, že část zákona o národní obraně porušuje ústavu Spojených států tím, že jednotlivce nebo skupiny odsoudí za trest bez soudu.

„Kongres USA opakovaně nedokázal poskytnout žádný důkaz, který by podpořil jeho omezení týkající se produktů Huawei,“ řekl předseda čínské firmy Huawei Guo Ping. „Tento zákaz je nejenom protiústavní, ale také omezuje firmu Huawei, aby se mohla zapojit do spravedlivé hospodářské soutěže, což navíc poškodí spotřebitele ve Spojených státech. Těšíme se na verdikt soudu a věříme, že to bude prospěšné jak pro Huawei, tak pro Američany,“ dodal.

Na firmu Huawei upozorňoval i Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost

Před používáním výrobků od čínského giganta varoval i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). V prosinci vydal prohlášení, kde zmiňuje hrozbu v oblasti kybernetické bezpečnosti, tedy v používání softwaru i hardwaru od společností Huawei a ZTE. Firma odpověděla dopisem, kde požadovala prohlášení upravit nebo zrušit varování před jejími technologiemi.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace