USA nasadí 90 vojáků proti Boko Haram

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Členové Boko Haram
Členové Boko Haram Zdroj: newsweek.com
Yaoundé – Spojené státy americké, v čele s Barackem Obamou, posílají do Kamerunu devadesát vojáků. Prezident, kterému za rok končí funkční období, tak rozhodl po dohodě vlád USA a Kamerunu na spolupráci v boji proti teroristické skupině Boko Haram, která dlouhodobě ohrožuje obyvatele centrální oblasti Afriky.

Dle dohody se má jednat o pomoc při vzdušných útocích, ve zpravodajské oblasti a sledování. Americké jednotky v oblasti zůstanou, dokud Kamerun nerozhodne, že pomoc Američanů už nepotřebuje. Služba vojákům v pobřežním africkém státě začne v pondělí 19. října. Podle Bílého domu je možné uvažovat o navýšení počtu jednotek až na tři sta. „Bude to součást širšího působení v regionu, které má za úkol zastavit šíření Boko Haram,“ uvedl jeho mluvčí Josh Earnest. Úsilí Američanů zneškodnit tuto povstaleckou skupinu je znatelné i v sousední Nigérii.

Teroristická organizace Boko Haram se řídí striktním výkladem práva šaríja. Mezi její největší zločiny patří útok z července 2013 na školu ve městě Mamudu, při kterém zemřelo 29 lidí. Časté jsou také únosy v oblastech, které ovládá. Jedním z nejmasovějších byl únos 247 křesťanských studentek z internátů vládních škol, které pak teroristé rozprodaly jako sexuální otrokyně nebo převezli na základny organizace v Čadu a Kamerunu. Boko Haram navíc udržuje velmi blízké kontakty s představiteli takzvaného Islámského státu.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červenec 2020 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace