V Číně stojí největší 3D tištěná stavba

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Největší 3D tištěná stavba se nachází v Číně
Největší 3D tištěná stavba se nachází v Číně Zdroj: Winsun
Čína – Čínská společnost Winsun vybudovala za pomocí 3D tiskárny nábřežní hráz o délce 500 metrů. Ta se stala největší tištěnou stavbou na světě. Hráz slouží především jako ochrana okolní řeky, výhodou je  přitom i šetrnost vůči životnímu prostředí.

Největší 3D stavbu dokončila společnost Winsun a to na pobřeží řeky Wu-sung ve městě Su-čou. Jedná se o nábřežní hráz dlouhou přes půl kilometru. Tvoří ji 3D tištěné moduly, které poskytují ochranu břehu řeky před vodními proudy a erozí. Zeď je užitečná i pro zemědělské plochy na břehu a pevnině. Důležitou roli hraje rovněž pro pobřežní biotopy, které brání před chemikáliemi ze souše a následnou kontaminací.

Tištěné hráze na březích řek jsou oproti tradičním projektům vstřícnější k životnímu prostředí. Vhodnější jsou také především proto, že nejsou tolik nákladné a jejich stavba není komplikovaná.

Použité moduly se mohou stát biotopem pro pobřežní rostliny, které také přispívají k ochraně břehů před záplavami. Celá 3D tištěná zeď vytváří příjemné rekreační prostředí, které využívají jak místní obyvatelé, tak i turisté. 

Firma Winsun už v roce 2014 postavila stejným způsobem dům. Později následovala celá řada dalších staveb například venkovní chatka, rodinná vila nebo pětipodlažní bytovka. Firma má na svém kontě i experiment, kdy za pouhý jeden den vytiskla hned deset domů a postavili tak malou vesnici.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Srpen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace