V nominaci na Oscara jsou i dva české filmy

Ohodnoťte tento článek
(2 hlasů)
Snímek z filmu Dcera režisérky Kashcheevové
Snímek z filmu Dcera režisérky Kashcheevové Zdroj: www.kviff.com
USA – Akademie filmového umění a věd zveřejnila shortlist kandidátů na Oscary za rok 2019. Za Českou republiku jsou nominováni v kategorii Nejlepší zahraniční film Nabarvené ptáče od režiséra Václava Marhoula a v kategorii Krátký animovaný film je zde Dcera režírovaná Dariou Kashcheevovou. O umístění v užším výběrů pěti filmů v každé kategorii rozhodne hlasování od 2. do 7. ledna 2020, finální nominace budou zveřejněny 13. ledna. Předávání cen proběhne 9. února v Dolby Theatre v Los Angeles, Kalifornie.

Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula je film natočen podle knižní předlohy polského spisovatele Jerzyho Kosińského. Román i film je o chlapci, který putuje po východoevropském venkově, děj se odehrává během druhé světové války. Protože jechlapec židovského původu, musí se vyrovnávat s předsudky a nemá to vůbec jednoduché. Film získal Zlatého lva za nejlepší film a Studentskou cenu UNICEF v rámci boje za dětská práva.

Loutkový film Dcera Darie Kashcheevové vypráví o vztahu otce a dcery. Snímek je plný napětí a emocí. Emocionálnost podporuje dynamická kamera, též se objevují detailní záběry na tváře loutek, které působí životním dojmem. Tento film získal studentského Oscara, dvě ceny na festivalu v Annecy a několik dalších.

Ve výběru zahraničních filmů se letos objevují filmy jako například Parazit jihokorejského režiséra Bong Joon Ho, snímek nás zavede do chudé ale vynalézavé rodiny žijící v Soulu. Jedná se o drama schované za komedii. V kategorii Nejlepší píseň jsou zastoupeny filmy Aladdin, Frozen II nebo třeba již zmíněný Parazit. Cenu za Nejlepší filmové efekty mohou získat například filmy Avengers: Endgame, Star Wars: The Rise of Skywalker či Lví král.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace