V Olomouci probíhá Týden humanitních věd. Nabízí přednášky a výstavy

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Logo akce
Logo akce Zdroj: www.olomouc.cz
Olomouc - Filozofická fakulta Univerzity Palackého (FF UP) se zapojila do akce Týden humanitních věd. Ta nabízí různé přednášky, projekce a diskuzní panely. Probíhá od pondělí 12. do pátku 16. listopadu a oslavuje tak Světový den filozofie UNESCO.

K letošní akci Týden humanitních věd se nově připojila i FF UP. Přidává se tak k Masarykově univerzitě v Brně a Univerzitě Karlově v Praze. K dispozici je přibližně osmdesát přednášek, projekcí a výstav.

„Nabízíme bezpočet zajímavých přednášek, instalací i promítání, na které vás srdečně zveme. Mimo jiné v tomto týdnu slavnostně otevřeme posluchárny pojmenované po dvou zesnulých významných osobnostech, a to po dramatikovi a prezidentovi Václavu Havlovi a novináři a publicistovi Václavu Burianovi,“ sdělil Ondřej Molnár, proděkan pro organizaci a rozvoj FF UP.

Událost se zaměřuje na několik humanitních oborů od mediálních studií přes politologii a historii či film a divadlo.

„Spolu s kolegy z Brna a Prahy jsem přesvědčen, že je nutné opakovaně připomínat široké veřejnosti i jejím voleným zástupcům na různých pozicích státní správy skutečnost, že pěstování poznání v oblasti humanitních a společenských věd je pilířem každého demokratického státu,“ řekl Zdeněk Pechal, děkan FF UP.

Detailní program akce najdete na webu www.tydenhumanitnichved.cz

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Listopad 2019 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace