V Olomouci začne jezdit nová tramvaj s označením U

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Nová linka s označením "U"
Nová linka s označením "U" Zdroj: www.mhd-olomouc.cz
Olomouc - Uživatelé olomouckého MHD se od 1. května budou moci svést novou tramvají. Do provozu bude zařazený vůz označením „U“ a bude jezdit na trase Neředín – Nová Ulice. Zatím bude tato tramvaj ve zkušebním provozu a pokud se osvědčí, olomoucký dopravní podnik ji od prosince začlení do běžných jízdných řádů olomouckého MHD.

O zavedení nové linky se rozhodlo na základě podnětů od samotných cestujících. Linka s označením U se stejnou trasou, tedy konečnou zastávkou v Neředíně a na Nové ulice, již byla několikrát v provozu. Hlavně při opravách kolejí, kdy byla výluka všech tramvají a jejich provoz byl nahrazený právě tramvajovou linkou „U“ a náhradní autobusovou dopravou. Cestující si na tento komfort zvykli, a proto dávali jasný podnět k tomu linku zachovat. Znamená to pro ně pohodlnou jízdu bez přesedání při přesunu z lokality Nové Ulice do městské části Neředín.

Označení U vzniklo díky samotné trase této linky, jelikož vypadá přesně jako toto písmeno. Tramvaje na této trase pojedou vždy od sedmi ráno do půl šesté do večera každou hodinu a celá jízda bude trvat 19 minut. Až do prosince budou zkoumat efektivnost linky a pokud se osvědčí, do jízdních řádů ji zařadí k termínu změn jízdních řádů, tedy od 9. prosince. První vyhodnocení efektivnosti provozu linky proběhne již na konci května, tedy po měsíci jejího chodu.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace