V Ostravě vyjely nové elektrobusy. Na hodinu jízdy jim stačí 5 minut dobíjení

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Elektrobus Ekova stojí u dobíjecí stanice. Po 5 minutách dokáže hodinu rozvážet cestující.
Elektrobus Ekova stojí u dobíjecí stanice. Po 5 minutách dokáže hodinu rozvážet cestující. Zdroj: DPO.cz
Ostrava – Ostravský dopravní podnik pokračuje v boji o čistější ovzduší. Od pátku cestující vozí dva nové elektrobusy. Ty jsou výjimečné ultrarychlým nabíjením.

 

Už po pěti minutách v nabíjecí stanici nové autobusy zvládnou hodinu jízdy v provozu. Dopravní podnik přitom počítá, že elektrobus denně najezdí 350 kilometrů. Nově pořízená vozidla přepravují cestující na lince 64 ze Svinova do Klimkovic.

„Cestujícím jsme slíbili vozový park bez dieselových motorů do konce roku 2020. Tímto krokem jsme ke splnění slibu zase o něco blíž,“ říká generální ředitel DPO Daniel Morys. „Po více jak šesti letech, co Klimkovice bojují o ekologizaci dopravy, konečně přichází první výsledky. Počin DPO velmi vítáme, radnice má už čtyři roky elektromobil a jsme z něj nadšení," pochvaluje si nový přírůstek vozového parku i starosta Klimkovic Zdeněk Husťák.

Dopravní podnik v Ostravě dlouhodobě razí myšlenku ekologické dopravy. První autobusy na elektrický pohon začaly brázdit ulice krajského města již v roce 2010. O pět let později se do vozového parku DPO přidaly autobusy poháněné zemním plynem. V současnosti cestující po moravsko-slezské metropoli převáží více než sto takových CNG autobusů.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace