V Uničově proběhne festival mladých filmařů

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Plakát 43. ročníku Mladé kamery
Plakát 43. ročníku Mladé kamery Zdroj: www.mkzunicov.cz
Uničov - Již 43. ročník Mladé kamery je na programu od čtvrtka 16. března do soboty 18. března v kině v Uničově. Společně s ní proběhne i minifestival Jana Chramosty a fotografická výstava Bylo, nebylo. Vše ukončí afterparty.

Ve čtvrtek od 18 hodin můžou diváci v Městském kulturním zařízení Uničov navštívit minifestival Jana Chramosty. Porotce Mladé kamery předvede výběr své vlastní filmové tvorby. Vsupné na tuhle akci je dobrovolné. V pátek odstartuje Mladá kamera. Je to soutěž ve filmové tvorbě mladých autorů do 30 let z celé České republiky, ale i zahraničí. Přihlášených snímků bylo 89, ale to bylo nad časové možnosti festivalu a do soutěže tak proniklo pouze 58 snímků. Mladí tvůrci budou moci konzultovat své filmy s režisérem Jiřím Sádkem, který režíroval film Pohlednice.

Nejprve od 16 hodin diváci uvidí na plátně snímky, které nebyly zařazené do žádné kategorie. Od osmnácti hodin začne první soutěžní blok. V pátek jsou na programu hned tři soutěžní bloky. V sobotu dopoledne bude soutěž pokračovat dalšími dvěma bloky. Vyhlášení výsledků je na programu v sobotu večer. Hned potom soutěž ukončí od půl osmé promítání filmu Masaryk, který je oceněný dvanácti Českými lvy. Jednodenní vstupné činí 100 a dvoudení pak 150 korun.

Po celou dobu soutěže bude v prostorách kina fotografická výstava Bylo, Nebylo, kterou představí studenti Střední uměleckoprůmyslové školy z Uherského Hradiště. V sobotu od osmi večer je na programu afterparty v restauraci Na střelnici.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace