V úterý 22. října proběhne beseda s investigativním novinářem Markem Wollnerem

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Marek Wollner moderuje pořad Reportéři ČT
Marek Wollner moderuje pořad Reportéři ČT Zdroj: archiv ČT
Olomouc – Už tohle úterý 22. října zavítá novinář a moderátor pořadu Reportéři ČT na Univerzitu Palackého, aby zde rozebral klíčová témata veřejnoprávních, ale také soukromých médií. Beseda se uskuteční v auditoriu Pedagogické fakulty. Jedná se o cyklus přednášek „Svět médií v 21. století“.

Marek Wollner, nositel Ceny Ferdinanda Peroutky, působí v České televizi jako redaktor a dramaturg investigativního pořadu Reportéři ČT. Je taktéž šéfredaktorem reportážní publicistiky ČT, kam patří pořady Černé ovce a 168 hodin.

Jako jedna z mála osobností mediální sféry je zapojen do cyklu přednášek pro studenty Univerzity Palackého nazvaného „Svět médií v 21. století“. Projekt se orientuje především na veřejnoprávní média v demokratické společnosti, jakými způsoby jsou regulována a podle jakých principů fungují. Zájemci mohou online a anonymní formou klást Wollnererovi dotazy, na které pak v průběhu diskuze bude odpovídat.

Projekt úspěšně zahájli besedou moderátor Daniel Stach, která se konala minulé úterý a pyšnila se hojnou účastí nejen z řad studentů, ale i veřejnosti.

Do konce kalendářního roku mají studenti možnost seznámit se s dalšími osobnostmi masmédií. Těšit se mohou na moderátora Václava Moravce, režiséra Víta Klusáka, novináře Jiřího Kubíka nebo novinářku Sabinu Slonkovou. Za projektem stojí Katedra českého jazyka a literatury a Centrum prevence rizikové virtuální komunikace Pedagogické fakulty Univerzity Palackého.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace