V Zoo Chleby budou v létě řvát lvi

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Výběh s velbloudy je jedním z lákadel Zoo Chleby
Výběh s velbloudy je jedním z lákadel Zoo Chleby Zdroj: Miloš Lácha
Chleby - Zoo Chleby, které se již v minulých letech podařilo získat z Vietnamu vzácné langury duk a úspěšně jako první v evropě odchovat jejich mláďata v zajetí loni slavnostně otevřela pavilon medvědů ušatých. Na příští rok zoologická zahrada plánuje další velké rošíření. Otevře nový pavilon s několika dalšími šelmami, nová expozice se zaměří především na zvířata africké divočiny.

Zoo ve Chlebech na Nymbursku, kam již přes dvacet let proudí výletníci, otevře v následujícím roce novou stavbu. Zoo, která v minulých letech již překvapila pavilony medvědů ušatých, lemurů a nebo vzácných druhů opic langurů duk, právě staví nový pavilon. Celá stavba má napodobovat styl starých afrických památek Djenné. Do tohoto pavilonu umístí africké šelmy mangusty a dva samce lva berberského, které se zahradě podařilo získat ze spřátelené zoologické zahradě v Plzni. Celý pavilon bude doplněn o dvě velká akvária pro sladkovodní ryby z afrických jezer Tanganika a Malawi.

Na mangusty a lvy se můžou návštěvníci přijít podívat již zhruba v polovině roku 2020. Cena stavby je prozatím odhadovaná na 12 milionů korun, Středočeský kraj přispěje zahradě na tento projekt dotací o výši čtyř milionů.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace