Valašský mikulášský jarmek zve na 27. ročník

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Valašský mikulášský jarmek
Valašský mikulášský jarmek Zdroj: jarmek.cz
Valašské Klobouky – Sobota 1. prosince bude opět patřit tradičnímu mikulášskému jarmeku, který Valašské Klobouky ozdobuje už od roku 1992. Program je i letos velmi pestrý a návštěvníci si kromě ukázek řemesel mohou užít mnoho folklórních vystoupení a výstav, jež budou probíhat již od samotného rána.

Jarmek plný tradic a zvyků se sám stal tradicí, která k Valašským Kloboukům neodmyslitelně patří. Tato kulturní akce se zde vždy koná na prahu adventu a každý rok ji navštíví několik tisíc návštěvníků. Letos tomu nebude jinak a hlavní program jarmeku se uskuteční 1. prosince.

Kromě řemeslného trhu se návštěvníci mohou těšit na samotné ukázky řemesel, mikulášský průvod s čertovskou družinou, skládající se z družin okolních obcí, a na mnoho vystoupení, která se budou konat v budovách v okolí náměstí. Na programu bude také mnoho soutěží a ochutnávka zdejších pochoutek.

Historie této akce se začala psát v 90. letech minulého století, kdy ZO ČSOP Kosenka několik let oživovala mikulášskou tradici a Valašské sdružení Dúbrava se pokoušelo obnovit tradiční trhy. Díky jejich spojení, tak vznikl Valašský mikulášský jarmek, jehož první ročník se konal v roce 1992. Cílem jarmeku je především posílení kulturní identity Valašska a udržování zdejších tradic.

Více informací o ubytování, dopravě či kompletním programu naleznete na oficiálním webu akce: www.jarmek.cz.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace