Studentky z Univerzity Palackého zajišťují Ježíška seniorům

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Vybírat dárky pro seniory můžete do 15. prosince
Vybírat dárky pro seniory můžete do 15. prosince Zdroj: Fotobanka pixabay.com
Olomouc - Dvě studentky Univerzity Palackého se minulý rok rozhodly zorganizovat vánoční charitativní akci vlastními silami, cílenou na seniory a dlouhodobě nemocné paienty. Měly pocit, že takováto akce v jejich okolí chybí a zároveň je velmi potřebná. „Víme, že existuje celá řada vánočních projektů pro děti v dětských domovech. O projektu, který by stejným způsobem rozdával radost seniorům v léčebnách dlouhodobě nemocných jsme ale neslyšely,“ uvádí Nela Chudová, hlavní organizátorka projektu.

Pomoc se soustředí především na seniory a dlouhodobě nemocné pacienty, kteří musí trávit svátky osamotě. Proto se dobrovolníci vydali stejně jako minulý rok do léčebny dlouhodobě nemocných (LDN) ve Vojenské nemocnici v Olomouci a letos nově i do Moravského Berouna. Tam zjišťovali přání, která poté zveřejnili na svých webových stránkách. Dohromady se jedná asi o 73 seniorů, kterým lze letos udělat radost a podarovat někoho netradičně. Na seznamu se objevují například knihy, kalendáře a kosmetika, ale také pivo či sušenky. Poslat můžete i cukroví.

Široká veřejnost má možnost navštívit webové stránky této akce a zde si rezervovat přání. Darování je pak jednoduché. Vyplníte krátký formulář s osobními údaji, dárek zabalíte, označíte jej jmenovkou a do pátku 15. prosince odnesete na recepci knihovny UP Zbrojnice (Biskupské nám. 842/1, Olomouc).

Předání balíčků a cukroví seniorům pak proběhne ve středu 20. prosince. Fotografie naleznete na facebookové stránce Univerzity Palackého a také na webu vanocevsem.cz společně se seznamem přání. 

Naposledy upraveno:
Anežka Gavendová

Fotografování, hudba, lidi. Tak trochu pisálek a velký požitkář původem z cihlového města, nově studentka žurnalistiky na UP.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Prosinec 2019 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace