Vánoční trhy Olomouc představují bohatý program

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Vánoční trhy občerství, zahřejí, pobaví i pomohou s výběrem dárků
Vánoční trhy občerství, zahřejí, pobaví i pomohou s výběrem dárků Zdroj: www.olomouc.cz
Olomouc – Na celý prosinec si město Olomouc připravilo pro své občany velmi pestrý a zajímavý program. Od začátku měsíce až po Štědrý den to na Horním náměstí žije.

První adventní neděli (železnou) budou návštěvníkům dělat společnost skupiny Peter Lipa a Neřež a v pondělí zazní náměstím vánoční hudba. Na Mikulášské odpoledne se chystají Čertovské hrátky s andělem a příchodem Mikuláše, hodinku potom proběhne Mikulášská nadílka pro děti, a od šesti večer zpívání koled s Českým rozhlasem Olomouc a skupinou Domino. Ve středu se představí hudební skupina dětského domova, po nich Tradicional Olomouc Dixieland Luboše Zbožínka a Olomoucký Swingband. Ve čtvrtek 7. prosince jsou na programu Swing Band Klasik a hudební skupina AG Flek. V pátek svými písněmi zahřejí Poutníci a rock-cimbálová muzika Šajtar, v sobotu František Nedvěd se skupinou Break a Lokomotiva s Petr Vondráček.

Druhou adventní neděli (bronzovou) budou doprovázet Rock & Roll Band Marcela Woodmana a Bohouš Josef & Burma Jones. Úterý přivítají opět koledy s Českým rozhlasem a skupinou Domino, ve středu Česko zpívá koledy, ve čtvrtek zazpívají skupiny Mladá krev, Big Band Žerotín a Laďa Kerndl. Pátkem začíná víkend norimberské gastronomie se skupinami Abraxas a Ivan Hlas Trio. V sobotu se hosté mohou těšit na předvánoční koncert studentů Univerzity Palackého, hudební skupinu Rangers – Plavci a kapelu Turbo.

Stříbrnou nedělí provedou gospelové písně Paula Battoi a skupina YO YO. V úterý zanotuje popová škola dětského domova a po ní přijde zpívání koled s Českým rozhlasem. Ve středu zahraje dechová hudba HZS Olomouc a Bluesberg, a den poté skupina Old Dogs a David Spilka. Páteční den zpestří skupina November 2nd a Karel Kahovec & George Beatovens. Od soboty se bude ozývat reprodukovaná hudba s vánočními koledami až do nedělního Štědrého dne, kdy se občané mohou těšit na Půlnoční bohoslužbu v deset hodin večer.

Celou dobu jsou k dispozici nejen stánky s punčem, svařeným vínem nebo medovinou, ale i s vybranou gastronomií od typických českých jídel, přes trdelníky až po pražené mandle. Naskytne se i prohlídka či už koupě všelijakých řemeslných výrobků ze dřeva, porcelánu nebo třeba keramiky. Mnozí zde najdou ať už vánoční dekorace, inspiraci nebo dárky pro své nejbližší.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace