Vánoční turné Priessnitz

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Priessnitz vystoupí v Olomouci
Priessnitz vystoupí v Olomouci Zdroj: pixabay.com
Olomouc - Kultovní kapela pocházející z Jeseníků zavítá v rámci vánočního tour do olomouckého Jazz Tibet Clubu. Kromě hitů zazní i písně z posledního počinu Beztíže.

Toto album vydali ve spolupráci se Supraphonem už minulý rok na podzim, a to po desetileté pauze od poslední desky Stereo (2006). Beztíže se setkalo nejen s vřelým přijetím veřejnosti, ale i hudebních kritiků. „Beztíže od počátku do konce mrazí i nabíjí bezvýchodností, směsí nenaplněných nadějí a smířeného bilancování,“ vykresluje ve své recenzi například Dušan Neuwerth. I přes pozitivní ohlasy ale kapela avizovala „medvědí spánek“, tedy dlouhou pauzu, která má přijít právě po posledním koncertu konaném v půlce prosince v Brně.

Toto uskupení v čele s Jaromírem Švejdíkem, textařem, zpěvákem a výtvarníkem v jedné osobě, funguje již téměř dvacet osm let (s určitými pauzami) a na české scéně je jakousi stálicí. Priessnitz si prošli nejen změnami v obsazení, ale proplouvali také skrze různé hudební žánry. Stále se ale drží motivu Jeseníků a jakési melancholie.

Pokud se vrátíme k tvorbě frontmana Jaromíra Švejdíka, který používá také přezdívku Jaromír 99, tak jedním z nejvýraznějších počinů je určitě animovaný film Alois Nebel, který ilustroval. Spolupracoval na něm s Jaroslavem Rudišem a režisérem Tomášem Luňákem. Premiéru měl tento snímek na festivalu v Benátkách v roce 2011. Jeho rukopis je velmi specifický a rozeznatelný na první pohled. Používá jasné linky a téměř vždy zůstane u černobílé. Jeho obrazy se objevují i v novém vydání Kafkova Zámku. Navíc je ještě členem kapely Umakart.

S poslední deskou jsou členové nadmíru spokojení, ale i přesto publikum doufá, že se nebudou držet hesla „v nejlepším přestat“. V Olomouci se zastaví 12. prosince od 19.30 hodin do Jazz Tibet Clubu.

Naposledy upraveno:
Anežka Gavendová

Fotografování, hudba, lidi. Tak trochu pisálek a velký požitkář původem z cihlového města, nově studentka žurnalistiky na UP.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Prosinec 2019 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace